O GENTAŞ

Firma Gentaş (Gentasz) Group produkuje HPL od 1997 roku, posiada własne fabryki:

- 2 w Turcji: GENTAŞ laminat i GBS GENTAŞ BOLU Lamine LIF LEVHA Entegre Agac SAN. Tic. A.Ş.
- Włochy (LIRI INDUSTRIALE)

W 2008 roku firma dokonała modernizacji sprzętu, i w roku 2016 wyprodukowała 21 mln metrów kwadratowych HPL płyty. Obecnie GENTAŞ (Gentasz) dostarcza swoje produkty na 5 kontynentów.

Właściwości fizyczne i chemiczne HPL plyty Gentaş (Gentasz) są zgodne z europejską normą EN438 (ISO 4586), większość ich parametrów przekracza wymagane wartości (patrz tutaj).

Niektóre dekory HPL

Gentaş (Gentasz) Group jest członkiem ICDLI (International Committee of the Decorative Laminates Industry) Międzynarodowej Wspólnoty Producentów Laminatów Dekoracyjnych. Jest to europejska organizacja producentów laminatów dekoracyjnych z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, w Niemczech.

HPL od Gentaş (Gentasz) - płyta do użytku zewnętrznego i wewnętrznego

G-COM® - panel HPL plyty przeznaczony jest do użytku wewnątrz pomieszczeni. Grubość płyty HPL jest regulowana przez zmianę ilości papieru kraft, podczas produkcji.
G-COM® posiada monolityczną powierzchnię praktycznie bez porów i jest idealny do zastosowania w przebieralniach, przegrodach kabin toaletowych, jako powłoka ścian w centrach handlowych, lotniskach, szpitalach, salach gimnastycznych, szkołach, obiektach przemysłowych, warsztatach i laboratoriach
G-UV + ® - jest to płyta HPL plyty przeznaczona do użytku zewnętrznego na fasadach budynków. Proces produkcji jest podobny do G-COM®. Jednak w ostatnim stadium wytwarzania, powierzchnia HPL jest pokrywana się specjalnym związkiem w celu utworzenia powłoki, która daje HPL niezwykłą odporność na działanie promieni słonecznych i promieniowania ultrafioletowego.